![Front-End Developer Front-End Developer](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhM5jk9p4jj37ybAKRLojUcT-tBQsI86ltiSdLcS49kmKtCEg_6Brff-w_6By611ljkiaCZW7j94Jhtsr4FPPPdK_rRkpkuS4s434gtdUK6nFKBc5PbxkLXGHl-dnb5bdVaZBVks0BeuBs/s1600/technology1.jpg) |
Front-End Developer |
Sizlere bu yazımda 2013'ün trendlerinden olan ve 2014 de ağzımıza sıkça dolayacağımız bu terimleri açıklamaya çalışacağım.
Back-End DeveloperBack-End Developer; Bir web sitesinin arka planında bulunan dışardan baktığımızda göremediğimiz kodlama ve veritabanı mimarisini inşa eden kişidir.
Örneğin; Bir web sayfasının arka planında çalışan veritabanı ve hesaplama işlemlerini yazan kişi veya kişiler olarak tanımlanabilir.
Front-End DeveloperFront-End Developer; Back-End developer’ın zıttıdır. Bir web sitesinde bulunan bütün görsel içerikleri front-end developerlar oluşturur. Tasarımcıların yaptığı site tasarımlarını html css’e döker ve arayüz programlamasını hazırlarlar.
Ucuza kaliteli web tasarımı için iletişim formundan bize ulaşabilirsiniz.