26 Ara 2013

2014 Yılında SEO

2014 Yılında SEO
2014 Yılında SEO'da Bizi Neler Bekliyor ?

Şimdi sizlere SEO (Search Engine Optimization) nedir, neden önemlidir ve gelecekteki bize sağlayacağı faydalar neler olacak biraz bunlardan bahsedeceğim.

Gündelik yaşamda yolda evde okulda kısaca aklınıza gelebilecek her yerde internet kullanımı son derece yaygın. Hayatımız artık internet denen bu sihirli dünya ile çoktan kaynaştı bile.  SEO 'dan bahsetmeden önce biraz daha genel bilgi verelim.

İnternet deki milyonlarca web sitesini tarayıp, kullanıcıların tercih sırasına göre sıralayarak onlara ulaştıran bilgisayar yazılımına Arama Motoru adı verilir. Özellikle ön plana çıkmış yahoo, bing gibi arama motorları olsa da bu alanda en çok tercih edilen arama motoru 1998 yılında kurulan Google’dır.

Hepimiz bir siteyi ziyaret etmek istediğimizde yada bir konu hakkında bilgi sahibi olmak istediğimizde arama motorlarını tercih ederiz, işte bu yüzden sitelerin arama motorundaki konumu bu kullanıcı ziyaretleri için çok önemlidir. Web sitelerimizin arama motorlarında üst sıraya yerleşmesi basit bir iş değildir. Yüzlerce değişkene bağlı farklı algoritmalar içermektedir. Burada yapılacak tek şey Web tasarım ve SEO işinde uzman kişi yada kurumlar ile çalışmaktır. İşte burada KORDİZAYN olarak farkımız Web Tasarım ve SEO konusunda uzman bir ekip olmamızdır. Müşterilerimize Web Tasarım ve SEO konusunda fikirler verip sitelerine ücretsiz SEO analizi yapmaktayız. Bunun için bizimle iletişime geçebilir, siteniz için ücretsiz SEO talebinde bulunabilirsiniz.

Peki nedir bu SEO?

SEO (Search Engine Optimization) kelimelerinin baş harflerinden oluşur, SEO'nun Türkçe karşılığı arama motoru optimizasyonudur. SEO yaptırmamızın sebeplerinden biri web sayfalarımızın internet üzerindeki kalitesini arttırmaktır. Yani sitemizi arama motorları kriterlerine uygun hale getiriyoruz ki bu yaptığımız SEO ile web sitemiz aramalarda üst sıralarda bulunsun. Web Tasarım ve SEO konusunda fikir almak ve sitelerinize ücretsiz SEO analizi yapmak için bizimle iletişime geçiniz.

Dünden Bugüne SEO

2014 yılına girmemize günler kala SEO 'daki değişiklikleri kısaca şöyle özetleyebiliriz; En başlarda 1995 senesinde Google Pagerang teknolojisi geliştirilmeye başlandı. O günlerde sitemize ne kadar tıklama gelirse arama motorlarında o kadar üste çıkardık. Fakat zaman içerisinde önemli ölçüde deşifre olan bu tip algoritmalar hileli SEO yapan kişilerce sıklıkla yanıltılmaya başlanmıştı. Daha sonra geliştirilen sırasıyla TrusTrank, Google Caffeine (2010), Google Panda (2012) ve Google Penguen algoritmaları ile 2014 yılındaki SEO çalışmaları artık eskiye nazaran çok daha önemli ve karmaşık hale gelmiştir. Web Tasarımında önemli İki çeşit SEO vardır, bunlar Site içi SEO ve Site dışı SEO.

Site içi SEO

Site içi SEO; Sitenizi oluştururken resimlerden haber başlıklarına, linklerden kod içerik dengesine kadar birçok yapıyı GOOGLE 'nin istediği şekilde yapmak demektir.

Site dışı SEO 

Site dışı SEO ise; Teknik olarak düşünürsek kaliteli backlink yapısıdır. Yani bir başka sitede sizin siteniz ile ilgili bir paylaşım reklam varsa ve bu site kaliteli sizin kurumsallığınızı yansıtacak güvenilir bir siteyse sizin bu sitelerden aldığınız iyi bir referans olur ki buda sizin GOOGLE sıralamanızı yükseltir.

KORDİZAYN Web Tasarımı ve SEO hizmetleri konusunda bunlarla sınırlı kalmıyor ve her sene gerekli kontrolleri sizin adınıza yapıp sitenizin popülerliğini de kaybettirmemiş oluyor.

1 yorum:

 1. Flipkart is Offering Cashback Offers Flipkart hdfc cashback offers You will get upto 75% Discount

  Flipkart is Offering Cashback Offers Flipkart SBI Cashback Offer You will get upto 75% Discount

  Flipkart is Offering Cashback Offers Flipkart AXIS Cashback Offer You will get upto 75% Discount

  Flipkart is one of the biggest world wide eCommerce Site flipkart cashback offersso

  Flipkart is one of the biggest world wide eCommerce Site Flipkart hdfc offersso

  Flipkart is one of the biggest world wide eCommerce Site so here you will getFlipkart big billion day offers

  YanıtlaSil